kasza jaglana z gruszkami

W dzisiejszych czasach skupiamy się na tym, co konsumujemy – wybieramy towary coraz to mądrzej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy tak właściwie spożywaliśmy wszystko w bezgranicznych liczbach już minęły – czas na zdrowe jedzenie oraz naturalne produkty. Z tego powodu coraz to częściej także szuka się wymienników w kuchni. Sól i tłuszcz pozostaje całkowicie odsunięty od jadłospisu a towary dosyć ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. W wielu przypadkach zastępuje się je produktami lżejszymi, na przykład ryżem bądź kaszą. Mają one identycznie dużo artykułów odżywczych, jakkolwiek organizm po prostu znosi je znacznie prawidłowiej. Wspaniałym przykładem rzetelnego artykuły jest kasza jaglana, która kiedyś gościła na stołach niezwykle w wielu przypadkach a dziś niestety pozostała zapomniana.

kasza jaglana z pieczarkami

Na szczęście coraz więcej osób lubi jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do codziennego jadłospisu tej naturalnie kaszy. Z jakiej przyczyny? Czym ona różni się od sztampowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? A więc odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – kasza jaglana to zupełnie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to podkreśla, bowiem są to niezmiernie delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Należy traktować ją nieco inaczej aniżeli standardową, popularną nam kaszę, albowiem nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda nieco więcej czasu lecz jest tego godne, bo wrażenia smakowe są ściśle mówiąc fajne. Dlaczego jednakże musimy zainteresować się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana ma nadzwyczaj wiele pozytywnych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny produkt lub trudno jest je odnaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest ogromnie solidnym źródłem niezwykle wielu witamin z grupy B, ale nie wyłącznie, dostarcza bowiem również witaminy z grupy E, jakie wybitnie poprawiają pamięć i koncentrację a również dużo cudownych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest niesłychanie bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje oraz przede wszystkim neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą reprezentuje? To imponujący sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to także kasza niezwykle odżywcza oraz przede wszystkim lekkostrawna, właśnie dlatego nadaje się dla chorych oraz bezsprzecznie dla dzieci, jakim wbrew pozorom stosowny przyrządzona powinna niezwykle smakować. Zawiera również krzemionkę, składnik rzadko spotykany dlatego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry i zapobiega odwapnianiu kości.