Reorganizacje w Krakowie są potrzebne

Głównym spośród największych przeszkód w lwiej części miast w naszym kraju jest transport. Nasze gminy są nie przygotowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki powstał poprzez wzrost ilości aut na krajowych ulicach. Dlatego główną z najbardziej istotnych inwestycji jakie powinno podjąć niemalże każda gmina jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by zwiększyć zadowolenie mieszkańców jak również usprawni integralność infrastruktury Krakowa.

Wśród pozostałych miast, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wybijają. Mieszkańcy w referendum wypowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak ono powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej i nawierzchnie drogowe trzeba zainwestować dużo środków . Z bardziej istotnych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie nitkę autobusową – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w planach miasto przewiduje remont przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych między już wybudowanymi połączeniami oraz naprawy już powstałych połączeń tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do biur dają się im we znaki na co dzień. Warto jednak pamiętać, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i aby było lepiej, wymagać trzeba cierpliwości. Kraków centrum konferencyjne
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie następne linie komunikacji, ale również doskonalszej odporności powierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z przykładów może być ścieralna nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje dodatkowo wielu remontów i inwestycji, aby jeździło się po nim wygodnie. Nie tylko autem, ale również autobusami. Mimo to widać jasno, że całość jest na świetnej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.