Najczęstsze symptomy menopauzy

Najczęstsze objawy menopauzy
Damy są w stanie posiadać rozmaite symptomy w okresie menopauzy. To skutkiem tego, że estrogen jest używany przez wiele części Twojego ciała.

porady zdrowie

Albowiem masz mniej estrogenu, możesz posiadać rozmaite symptomy. Sporo kobiet doświadcza niesłychanie łagodnych objawów, jakie łatwo leczy się przez przemianę stylu życia, takich jak unikanie kofeiny lub też noszenie przenośnego wentylatora, który wolno wykorzystać, gdy uderza gorąc. Niektóre kobiety pod żadnym pozorem nie żądają leczenia. Inne objawy mogą być znacznie bardziej kłopotliwe.

Oto najczęstsze zmiany, które masz prawo zanotować w wieku średnim. Niektóre są w stanie być częścią starzenia się, a nie bezpośrednio połączone z menopauzą.

Zmiany w miesiączkowaniu a menopauza
To ma okazję być to, co zauważysz jako pierwsze. Twoje menstruacje mogą już nie być regularne. Mogą być krótsze lub też trwać dłużej. Możesz krwawić znacznie bardziej bądź mniej aniżeli zazwyczaj. Są to wszystkie normalne zmiany, ale by upewnić się, iż nie ma kłopotu, skontaktuj się z lekarzem, jeżeli np. Twoje miesiączki są wybitnie blisko siebie, czy też trwają dłużej niż tydzień.

Uderzenia gorąca
Dużo dam ma uderzenia gorąca, jakie mogą trwać kilka lat po menopauzie. Są w stanie być powiązane ze zmieniającymi się poziomami estrogenu. Gorące uderzenia to nagłe uczucie gorąca w górnej części bądź na całym ciele. Twoja twarz i szyja zaczerwienią się. Na piersi, plecach i ramionach są w stanie pojawić się czerwone plamy. Zachodzi ciężkie pocenie się i dreszcze z zimna. Uderzenia gorąca są w stanie być niesłychanie łagodne bądź też wystarczająco silne, żeby Cię obudzić (nazywane nocnymi potami). Większa część uderzeń gorąca trwa od 30 sekund do 10 minut.