włoska restauracja Kraków centrum

Smaczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w Polsce najczęsciej spotykany typ gastronomii. Kochamy jedzenie włoskie bo jest smaczne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Bardziej wrażliwi goście smakują równie pyszne potrawy takie jak tortellini, polentę i desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: czy trattoria stosuje włoskie składniki, czy w menu są też mniej znane potrawy, czy karta win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków i jedzenie z wielu zakątków Włoch. Dobra włoska restauracja stworzy naturalnie włoski smak.

Włoska kuchnia jest łatwa, ale to wcale nie oznacza, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Dobre wina z Włoch

Żadna szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie może ignorować wina. Obiad w klimacie włoskim koniecznie musi obejmować też wino. Odrobina białego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji standard. Restaurants near Main Market Square Klasyczne wina z Włoch to zdecydowanie toskańskie chianti, lombardyjskie oltrepo pavese a także pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć różnorodny zestaw win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi przygotować nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film